Dikey Perde Nedir

Dikey Perde Nedir ?

Genelde iş yerlerinde ve okullarda bazen de hastanelerde tercih edilen bir perde modelidir dikey perdeler. İmalatı ise PVC, bazen kumaş olarak ve ayrıca da alüminyum olarak da üretilmektedir. Evlerde çok tercih edilmese de evlerde  tercih edilen dikey perde modeli Kumaş Dikey Perdelerdir. Dikey bir toplama söz konusu olduğu için uzun büyük camlarda kullanımı daha uygundur. Kısa camlarda kullanımı görüntü olarak güzel durmamaktadır. Bu mekanizmalı perde sisteminde güneş ışığından istenilen düzeyde ve açıda yararlanmak mümkündür. Bir alüminyum ray üzerinde bantları taşıyan vagonların bulunduğu dikey perde sisteminde, ip mekanizması bantların bağlı olduğu vagonları sağa sola veya ortadan iki yana hareket ettirebilir. Zincir kumandası ise bantları kendi ekseninde döndürerek ışık ayarının yapılmasını sağlar. . Standart olarak 89mm ve 127 mm enlerinde, iki farklı dikey slat eni şeklinde üretilmektedirler. Dikey perdeler iç mekanlarda yaratılmak istenen tasarımı çok daha zenginleştirirken, tıpkı jaluzi sistemlerinde olduğu gibi; 180 derecelik sağa ve sola hareket edebilme özelliği sayesinde ortama giren gün ışığını ve ısıyı kontrol edebilme imkanı sunar.

Dikey Perde Nasıl Temizlenir ?

Dikey perde temizliği ev ortamında yapılamaz. Sökme ve yıkama aşamasında özen gösterilmesi gerekmektedir. Mekanizmasının hassaslığından dolayı mutlaka profesyonel perde temizlik firması ile temizletilmesi mecburidir. 

Dikey Perde temizleme işini profesyonellere bırakın. Perde temizlik merkezimiz sizler için ücretsiz servis imkanı sunmaktadır. 

+9 Yıllık deneyim ile sizlere hizmet etmekten gurur duyuyoruz.